„Винаги поддържай своята индивидуалност в областта на творчеството и работата!
Няма значение какво правиш като хлебопекар, като артист или духовен терапевт, да даваш най-доброто от себе си е тясно свързано с това да изразяваш своята индивидуалност и да я споделяш с целия свят. Светът не е пълен без теб. Вселената очаква твоя принос, а не копирането и възпроизвеждането на приноса на друг. Вселената иска да те окуражи да освободиш своя уникален поток от енергия. Така, въплъщавайки своя най-висш аз, означава да бъдеш себе си и да изразяваш своята индивидуалност.“
Памела Крибе, „Heart centered living – Messages inspired by Christ consciousness“
Вярвам, че в самата сърцевина на чувството ни за вътрешно достойнство стои усещането за нашата уникална същност – това чувство за неповторимост, когато знаеш, че дарбите, които носиш, не могат да се намерят на друго място. Когато това се случи, сравнението с другите престава да бъде източник на малоценност и вече не се страхуваме да правим грешки. Наслаждаваме се на смелостта си да заявим своето различие и на приключението, което това носи.
„Само творческите личности са щастливи.
Нека това да потъне дълбоко в твоето сърце: само творческите хора са щастливи. Щастието е страничен резултат от творчеството. Създай нещо и ще си щастлив. Създай градина, позволи й да разцъфне и нещо ще разцъфне вътре в теб. Създай картина и нещо ще започне да расте вътре в теб заедно с растежа на картината. Когато картината вече е към края си и ти слагаш последните щрихи върху нея, ти ще видиш, че вече не си същия човек. Ти даваш последните щрихи на нещо, което е съвсем ново в теб…“
Ошо, Intelligence Saboteur of the Status Quo
Това е моето новогодишно пожелание към вас – творческо изразяване на вашата най-съкровена, неповторима и уникална вътрешна същност. Смелост да изразите своето различие, дори и ако това понякога носи риска от отхвърляне и неодобрение. Смелостта да изпробвате нещо ново – мислейки по своя си начин, обличайки се по своя си начин, общувайки с другите по своя си начин, пеейки и рисувайки по своя си начин. Вашият различен начин е вашият щрих към картината на цялото.
Не бих казала това, ако не го вярвах. Не спирам да се изумявам колко много ние хората хем сме еднакви, хем сме различни. Наскоро това се случи докато слушах песента „Ние сме светът„. Гледах различните певци, с различните им лица, с различните им гласове, с различните им дрехи, с различните им темпераменти и не спирах да се удивлявам как заедно успяват да направят една толкова красива и силна песен!
Сърдечни предновогодишни поздрави с нея! Ние сме светът! Благодаря ви, че бяхме заедно през изминалата година!
Камелия
„We’re The World“
There comes a time when we heed a certain call
When the world must come together as one
…
Let’s realize that a change can only come
When we stand together as one



