„Ето едно нещо, което се среща често, но си няма име. Говоря за хората, които се мъчат с години, но така и не стигат до никъде. Тази липса на движение може да се наблюдава най-често в малкия бизнес, но ще я забележите и в неправителствени организации, и в големи корпорации.
Работите и работите, като следвате правилата и давате всичко от себе си, но нищо не става.
Какво се случва?
Според мен тези хора стават все по-добри в следването, но така и не се научават да водят. Те следват инструкции, наставления, вървят след стадото, усъвършенствайки уменията си – но се крият. Крият се от страх да ръководят.
Когато водите племе, към което принадлежите, ползите нарастват, работата става по-лесна, а резултатите – по-видими.
Това е най-добрата причина да превъзмогнете страха.“
от книгата на Сет Годин „Племена“, с. 56
Това е още един от уроците по лидерство от красноречивия Сет Годин. И отново по темата за превъзмогване на страха.


