„Във време на масови промени върхът на пирамидата е прекалено далеч от центъра на събитията, че да е от особено значение. Върхът вече не е връх, защото истинското движение е на улицата.
Новите инструменти са достъпни за всички и статуквото е по-застрашено от всякога. Сега всеки служител носи отговорността да промени правилата, преди някой друг да го направи.“
Сет Годин, „Племена“, с. 88
За да е убедителен, Сет Годин дава примери. Единият е с Джим Делигати, който създава от ресторанта McDonald’s световно известна марка, но когато му хрумва идеята за своя нов сандвич е супер неизвестен. Или с Пърси Спенсър, който изобретява микровълновата печка. Той също не е на върха, но има идеи, които помагат на компанията, в която работи, да успее и това да стигне и до него самия.
Новите инструменти за създаване на промяната, която искаме да видим в света, са същите, които ни помагат да разпространяваме своите идеите, които намираме за ценни. Но преди тях е промяната на мисленето заедно с разбирането, че вече няма „долу“. Защото промените вече се случват на улицата.
